Kadınların Korkulu Rüyaları

Bir çok kadının kendisi için özel olan korkulu rüyaları vardır. Aman Allah’ım keşke bu olmasaydı gibisinden. Bunların birkaçını sizler için sıralayalım.

Yaşlanmak: Travesti yada kadınların bel ki de en büyük korkusu yaşlanmaktır. O eski güzelliklerinden bir eser kalamayacağını eskisi gibi erkeklerin bel ki onlara iltifat edemeyeceğini net olarak idrak edebiliyorlar. Genç yaşta giydikleri kıyafetleri ileri yaşlarda giyemeyeceklerini bildikleri için de o korkulara belli bir yaştan sonra girmeye başlıyorlar. İstanbul da bir çok güzellik merkezleri yani yaşlanmayı önleme adına açılan tonlarca tıp merkezleri olmaktadır. Bu merkezler en az bir kadını olduğu yaştan on yaş genç gösterse de kadın yine hissettiği yaştadır.

Menopoz : Bu evre aslın da tamamen psikolojik aslın da en büyük travma olarak bilinmektedir. Bir kadın menopoza girmiş ise kadınlar arasın da kadınlığı bitmiştir demektir kesinlik ile yaşlılığa doğru gitmektedir. Menopozdan sonra kadınlar da bir çok hastalık boy göstermektedir. Bel ki bu hastalıklardan ötürü bel ki de artık kadınlık görevlerini yani cinsel anlamda yapamayacaklarının düşünceleri olmaktadır. Oysa ki aslın da bunun cinsellik ile bir alakası yoktur kadın yine seks yapmaya devam eder fakat bu da bir gerçektir ki oldukça asabi gereksiz yerler de oto kontrolü elden bırakabiliyor hatta halk arasın da bir deyim ile çok sinirli birine ”Menopoza mı girdin” derler.

Kilo Almak: Kilo bir kadının başlı başına bir sorunudur en çokta artık eşleri tarafından beğenilme hislerinin aşağıya düşme düşüncesidir. Bir farklı etken ise istedikleri kıyafetleri giyememe ancak mağazaların vitrinlerine bakmak ile yetinmek gibi bir şey olmalıdır ki oda ne kadar acı bir duygudur kadın için.Hele ki yaz ayları kadınların korkulu rüyası haline gelmektedir çünkü plaj deniz tamamen hayatlarından çıkıyor fakat kendi ile barışık kadınlarımız da yoktur değiller.

Bir Cevap Yazın